II Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego PDF Drukuj Email

Dzisiaj, na drugiej sesji sejmiku samorządowego województwa małopolskiego zebrali się radni. Wybierano składy oraz szefów komisji problemowych. Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami ukonstytuował się zarząd województwa małopolskiego Na jego czele ponownie stanął Marek Sowa z PO.W pięcioosobowym zarządzie znalazło się tylko jedno miejsce dla przedstawiciela regionu tarnowskiego: drugim wicemarszałkiem Małopolski został Stanisław Sorys. Dodajmy, że funkcja pierwszego wicemarszałka przypadła także przedstawicielowi PSL, Wojciechowi Kozakowi. W zarządzie są także Jacek Krupa i Leszek Zegzda z Platformy Obywatelskiej.

Dzisiaj wybrano komisje problemowe sejmiku samorządowego województwa małopolskiego.

Komisja Główna przewodniczący - Urszula Nowogórska, I Wiceprzewodniczący: Kazimierz Barczyk, II Wiceprzewodniczący: Witold Kozłowski, Członkowie: Adam Domagała, Zdzisław Filip, Marek Sowa, Grzegorz Lipiec, Leszek Zegzda;

Komisja Budżetu, Mienia i Finansów Przewodniczący: Bolesław Łączyński, I Wiceprzewodniczący: Wojciech Skruch, II Wiceprzewodniczący: Adam Kwaśniak, Członkowie: Barbara Dziwisz, Jacek Krupa, Marek Sowa, Józefa Szczurek-Żelazko, Urszula Rusecka, Łukasz Smółka, Jan Tadeusz Duda, Stanisław Sorys, Adam Domagała;

Komisja Polityki Prorodzinnej i Społecznej Przewodniczący: Józefa Szczurek – Żelazko, I Wiceprzewodniczący: Stanisław Barnaś, II Wiceprzewodniczący: Maria Siuda, Członkowie: Marek Haber, Marcin Kuta, Małgorzata Radwan – Ballada, Urszula Rusecka, Wojciech Grzeszek, Jan Tadeusz Duda, Wojciech Kozak, Andrzej Wójcik;

Komisja Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Przewodniczący: Jacek Soska, I Wiceprzewodniczący: Bolesław Łączyński, II Wiceprzewodniczący: Anna Pieczarka, Członkowie: Jacek Krupa, Paweł Śliwa, Łukasz Smółka, Stanisław Barnaś, Stanisław Pasoń, Urszula Nowogórska;

Komisja Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Przewodniczący: Adam Domagała, I Wiceprzewodniczący: Łukasz Smółka, II Wiceprzewodniczący: Stanisław Barnaś, Członkowie: Bolesław Łączyński, Bogusław Sonik, Marek Wierzba, Paweł Śliwa, Jarosław Szlachetka, Zdzisław Filip, Adam Kwaśniak, Wojciech Kozak;

Komisja Rozwoju Regionu, Promocji i Współpracy z Zagranicą Przewodniczący: Grzegorz Biedroń, I Wiceprzewodniczący: Bogusław Sonik, II Wiceprzewodniczący: Stanisław Pasoń, Członkowie: Kazimierz Barczyk, Jacek Krupa, Maria Siuda, Jan Hamerski, Jadwiga Emilewicz, Andrzej Wójcik, Wojciech Skruch, Rafał Stuglik, Urszula Nowogórska, Stanisław Barnaś;

Komisja Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Przewodniczący: Barbara Dziwisz, I Wiceprzewodniczący: Jarosław Szlachetka, II Wiceprzewodniczący: Adam Domagała, Członkowie: Jerzy Fedorowicz, Grzegorz Lipiec, Maria Siuda, Leszek Zegzda, Grzegorz Biedroń, Jan Tadeusz Duda, Urszula Rusecka, Adam Kwaśniak;

Komisja Kultury Przewodniczący: Jerzy Fedorowicz, I Wiceprzewodniczący: Rafał Stuglik, II Wiceprzewodniczący: Adam Domagała, Członkowie: Barbara Dziwisz, Marcin Kuta, Grzegorz Lipiec, Małgorzata Radwan – Ballada, Bogusław Sonik, Anna Pieczarka, Jadwiga Emilewicz, Jarosław Szlachetka, Jan Hamerski, Adam Kwaśniak;

Komisja Ochrony Zdrowia Przewodniczący: Marcin Kuta, I Wiceprzewodniczący: Wojciech Grzeszek, II Wiceprzewodniczący: Małgorzata Radwan – Ballada, Członkowie: Jerzy Fedorowicz, Józefa Szczurek – Żelazko, Marek Wierzba, Urszula Nowogórska, Stanisław Pasoń, Wojciech Kozak, Marek Haber;

 

Komisja Statutowo – Prawna Przewodniczący: Paweł Śliwa, I Wiceprzewodniczący: Kazimierz Barczyk, Członkowie: Grzegorz Lipiec, Stanisław Sorys; Komisja ds. Współpracy z Polakami i Polonią za granicą Przewodniczący: Bogusław Sonik, I Wiceprzewodniczący: Marek Wierzba, Członkowie: Kazimierz Barczyk, Jerzy Fedorowicz, Witold Kozłowski, Zdzisław Filip, Stanisław Sorys;

Komisja Rewizyjna Przewodniczący: Adam Kwaśniak, I Wiceprzewodniczący: Paweł Śliwa, Członkowie: Marek Haber, Wojciech Skruch, Witold Kozłowski, Stanisław Barnaś, Marcin Kuta;

Komisji ds. Innowacji i Nowoczesnych Technologii Przewodniczący: Jadwiga Emilewicz, I Wiceprzewodniczący: Grzegorz Lipiec, Członkowie: Jacek Krupa, Jan Tadeusz Duda, Andrzej Wójcik, Łukasz Smółka;

Komisji ds. Strategii Karpackiej Przewodniczący: Jan Hamerski, I Wiceprzewodniczący: Barbara Dziwisz, Członkowie: Leszek Zegzda, Grzegorz Biedroń, Witold Kozłowski

 

 

[brzesko.com.pl]

 
www.szczurek-zelazko.eu 2010.