Moja działalność w sejmiku

Od 2010 roku pełnię funkcję Radnej Województwa Małopolskiego wybranej dzięki zaufaniu, jakie zostało mi udzielone przez Wyborców.

W kadencji 2010-2014 z racji posiadanych kwalifikacji oraz wykonywanej pracy zawodowej Sejmik Województwa Małopolskiego powierzył mi funkcję Przewodniczącej Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej, byłam członkiem Komisji Ochrony Zdrowia jak również w-ce Przewodniczącą Komisji Przedsiębiorczości i Innowacji.

W kadencji 2014-2018 Sejmik Województwa Małopolskiego ponownie wybrał mnie na Przewodniczącą Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej.

Jestem nadal członkiem Komisji Ochrony Zdrowia  a także od tej kadencji pracuje w Komisji Mienia i Finansów.

Wykonując mandat Radnej wspólnie z koleżankami i kolegami z Klubu Radnych i Sprawiedliwości staramy się realizować program jaki stanowił podstawę zaufania udzielonego nam w czasie wyborów do Sejmiku Województwa Małopolskiego .

 
Debata o zdrowiu z Andrzejem Dudą PDF Drukuj Email

Józefa Szczurek – Żelazko, radna wojewódzka, a zarazem dyrektor szpitala powiatowego w Brzesku, była jednym z uczestników debaty o zdrowiu, zorganizowanej przez kandydata Prawa Sprawiedliwości, w zaplanowanych na 10 maja tego roku, wyborach prezydenckich. Andrzej Duda, bo o nim mowa (poseł do Parlamentu Europejskiego, były minister w kancelarii świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego), zaprosił specjalistów z całego kraju, by wspólnie z nimi wypracować swój program dotyczący   służby zdrowia. – Nie ukrywam, ze było to dla mnie wielkim wyróżnieniem i wyzwaniem zarazem – mówi naszej redakcji Józefa Szczurek – Żelazko.

Więcej…
 
Spotkanie dla trzech powiatów PDF Drukuj Email

Wolontariusze z organizacji pożytku publicznego, samorządowcy trzech szczebli samorządu spotkali się w bocheński Starostwie Powiatowym, by zastanowić się jak skutecznie sięgnąć po środki unijne. Organizatorem i pomysłodawcą spotkania była radna województwa małopolskiego Józefa Szczurek – Żelazko, współorganizatorem radna wojewódzka Urszula Rusecka z Bochni, natomiast rolę gospodarz pełnili starosta bocheński Ludwik Węgrzyn oraz wicestarosta bocheński Józef Mroczek. – Chcemy stworzyć organizacjom pożytku publicznego, z trzech powiatów: brzeskiego, bocheńskiego i wielickiego, możliwość dyskusji, ale przede wszystkim poznania źródeł finansowania działalności tego typu instytucji – mówi naszej redakcji radna Józefa Szczurek – Żelazko.

Więcej…
 
II Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego PDF Drukuj Email

Dzisiaj, na drugiej sesji sejmiku samorządowego województwa małopolskiego zebrali się radni. Wybierano składy oraz szefów komisji problemowych. Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami ukonstytuował się zarząd województwa małopolskiego Na jego czele ponownie stanął Marek Sowa z PO.W pięcioosobowym zarządzie znalazło się tylko jedno miejsce dla przedstawiciela regionu tarnowskiego: drugim wicemarszałkiem Małopolski został Stanisław Sorys. Dodajmy, że funkcja pierwszego wicemarszałka przypadła także przedstawicielowi PSL, Wojciechowi Kozakowi. W zarządzie są także Jacek Krupa i Leszek Zegzda z Platformy Obywatelskiej.

Więcej…
 
"NIE DLA PARYTETU, TAK DLA KOBIET” PDF Drukuj Email

„Małopolska silnych kobiet” pod taką nazwą odbyła się 7 listopada br. w Krakowie konferencja, której głównym celem było przedstawienie kandydatek z list zjednoczonej prawicy

Kandydatki do sejmiku małopolskiego z list zjednoczonej prawicy mówią „Nie dla parytetu, tak dla kobiet”. Nie potrzebują faworyzacji, ich działania i kompetencje mówią same za siebie. Wierzą, że to dzięki nim powstanie „Małopolska silnych kobiet”. Pod taką nazwą odbyła się dziś (7 listopada) konferencja w ICE Kraków Congress Centre, gdzie mogliśmy wysłuchać jak kobiety widzą Małopolskę.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
www.szczurek-zelazko.eu 2010.