"Medal na wstędze za zasługi" dla Pani Dyrektor - Józefy Szczurek-Żelazko PDF Drukuj Email

3 stycznia 2014 roku, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, Burmistrz Pan Grzegorz Wawryka wręczył tytuł „ honorowego obywatela miasta Brzeska „ Pani doktor Marii Kędziorze oraz „ medal na wstędze za zasługi”- Pani Dyrektor naszego ZOZ – Józefie Szczurek- Żelazko.

Pani doktor Maria Kędziora, prekursorka brzeskiej rehabilitacji, założycielka oddziału rehabilitacji oraz jego pierwszy ordynator, prezes Stowarzyszenia „Ostoja”, człowiek wielkiego serca, oddana swoim pacjentom, otwarta na problemy osób niepełnosprawnych.

 

Więcej…
 
Wyróżnienie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - Pracodawca przyjazny pracownikom PDF Drukuj Email

Przedstawiciele tylko 22 firm i instytucji odebrało, certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Na tej liście znalazł się Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku. Brzeski szpital jest jedyną placówką z regionu tarnowskiego i województwa małopolskiego dostrzeżoną przez kapitułę konkursu. Jak mówią organizatorzy laureaci zostali nagrodzeni m.in. za przestrzeganie prawa pracy, przepisów BHP i organizowanie się związków zawodowych w zakładach pracy. Podsumowanie zmagań miało miejsce w Belwederze. Dodajmy, że w uroczystości wziął udział prezydent Bronisław Komorowski, który objął patronat honorowy nad konkursem. Certyfikaty wręczył szef lider NSZZ Solidarność Piotr Duda. Jak mówią organizatorzy celem konkursu jest promowanie dobrych praktyk w zakładach pracy, a o wyborze laureatów decyduje Komisja Certyfikacyjna. W jej pracach uczestniczył Doradca Prezydenta RP Jan Lityński.

 

Więcej…
 
Medal 625-lecia Brzeska - dla Pani Dyrektor PDF Drukuj Email

W dniu 18.10.2010, w uznaniu zasług oraz wzorową, pełną poświęcenia służbę, Burmistrz Miasta Brzeska, Grzegorz Wawryka wyróżnił medalami okolicznościowymi, z okazji 625-Lecia Miasta Brzeska, aktualnie pracujących oraz byłych pracowników SPZOZ w Brzesku. Medal otrzymała między innymi: Dyrektor SP ZOZ w Brzesku – mgr Józefa Szczurek-Żelazko


Z wnioskiem wystąpiły Organizacje Związkowe, działające w SP ZOZ w Brzesku. W uzasadnieniu podały: „Uważamy, iż Jej wkład pracy na rzecz społeczności lokalnej i powiatowej jest szczególny. W okresie pełnienia swojej funkcji, dbając o zakład o specyficznym, społecznym charakterze udowodniła, iż można równocześnie być dobrym gospodarzem i człowiekiem.”

 
Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik odznaczył J. Szczurek-Żelazko srebrnym medalem, Za Zasługi dla Obronności Kraju PDF Drukuj Email

Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik odznaczył Józefę Szczurek-Żelazko srebrnym medalem, Za Zasługi dla Obronności Kraju.

 

Szpital Powiatowy w Brzesku, jako jeden z nielicznych w Małopolsce, wzorcowo wypełniał zalecenia Wojewody dotyczące działań przygotowywanych na wypadek wojny. Wojewoda Małopolski, doceniając działania SP ZOZ, odznaczył panią Dyrektor Józefę Szczurek-Żelazko srebrnym medalem Za zasługi dla Obronności Kraju.

 

 

Więcej…
 


www.szczurek-zelazko.eu 2010.